Close
Skip to content

Springer spaniel pies użytkowy – charakterystyka rasy.

Springer spaniel angielski – rasa psów należąca do grupy psów aportujących, płochaczy i psów dowodnych, zaklasyfikowana do sekcji płochaczy.

springer spaniel pies użytkowy

Rasa ta od wielu lat towarzyszy myśliwym podczas polowań. Zarówno w przeszłości, jak i dziś springer spaniel angielski jest dla swojego menera (czyli przewodnika) powodem do dumy.
Jest to rasa niezwykle inteligentna z wrodzoną pasją łowiecką. Łatwość szkolenia tej rasy przynosi zadowolenie zarówno młodym jak i tym bardziej doświadczonym myśliwym. Springer spaniel angielski jest psem wszechstronnym i doskonale sprawdza się jako : “płochacz”, “tropowiec”, “pies aportujący”, a znam i przypadki “dzikarzy” 🙂
Psy tej rasy, dzięki swojemu przyjaznemu nastawieniu do innych psów, znakomicie sprawdzają się na polowaniach w towarzystwie innych czworonogów.

springer spaniel pies użytkowy

Springer spaniel angielski to również pies samodzielny i nie zawiedzie swojego przewodnika w bardziej kameralnym otoczeniu.
Rasa ta osiąga równie doskonałe wyniki na próbach polowych, Konkursach Małych Ras oraz na Konkursach Tropowców.

Springer Spaniel Angielski

Springer spaniele angielskie to psy ufne, bezgranicznie wpatrzone w swojego menera. W zamian chcą być jedynie kochane i czuć bliskość człowieka. Dlatego rasa ta przeznaczona jest tylko dla myśliwych poszukujących zarówno psa użytkowego jak i pełnoprawnego członka rodziny.

springer spaniel pies użytkowy

Mimo iż większość przedstawicieli tej rasy ma duże predyspozycje łowieckie, przed zakupem szczenięcia warto poprosić hodowcę o radę w przy wyborze konkretnego skojarzenia jak i szczenięcia.


Zdjęcia: Ewa Kochalska – Equess Carnivale.

Tekst dzięki uprzejmości hodowli Lordsett.

error: Content is protected !!